:: AKTUALNOŚCI   :: MIASTO   :: SPORT    :: FIRMA  :: FORUM   :: KONTAKT  


 Obchody 885-lecia Chrztu Pyrzyczan

11.06.2009


   reklama
     

        10 czerwca przy Studzience, miejscu w którym misję chrystianizacyjną na Pomorzu Zachodnim w 1124 roku rozpoczął św. Otton z Bambergu, zorganizowano w ramach obchodów 885 rocznicy Chrztu Pyrzyczan widowisko teatralno-muzyczne dla upamiętnienia tamtych wydarzeń.

pochód z pochodniami

pochód z pochodniami

 

symboliczny chrzest

 

Zespół Wokalny "Poetica"

Zespół Wokalny "Poetica"

Zespół Śpiewaczy "Pyrzyczanka"

Zespół Wokalny "Seniorita"

 

        Po południu pyrzycka młodzież przemaszerowała z pochodniami wzdłuż murów obronnych do Studzienki, gdzie grupa teatralna działająca przy Pyrzyckim Domu Kultury przygotowała szkic historyczny, dokonując również symbolicznego chrztu uczestników widowiska. Następnie odbył się koncert pieśni religijnych w wykonaniu Zespołu Wokalnego „Poetica”, Zespołu Śpiewaczego „Pyrzyczanka” oraz Zespołu Wokalnego „Seniorita”.

 
   reklama  
   
 

        W sobotę o północy odprawiona zostanie Msza św. DZIĘKCZYNNA ZA CHRZEST ŚWIĘTY PYRZYCZAN, a w niedzielę o godz. 10:45 Msza św. O BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO I WSTAWIENNICTWO ŚW. OTTONA BISKUPA DLA MIESZKAŃCÓW PYRZYC oraz o godz. 18:00 Msza odpustowa w intencji parafian.
Na zakończenie obchodów 15 czerwca w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach o godz. 18:00 zostanie otwarta wystawa „885 rocznica Chrztu Pyrzyczan” oraz odbędzie się promocja książki prof. dr hab. Edwarda Rymara „Pyrzyce i okolice poprzez wieki” i seminarium „Dzieło św. Ottona z Bambergu”.

oset

 
 
 
     
 
powrót


 reklama

ZAMBRZYCKI    ARMEL    SAJ-BUD  AJAGA Meble           


 Copyright © 2004-2011 Agencja NEFRE

Wszystkie Prawa Zastrzeżone

statystyka